| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2017

(ФОТО) Пелистер и Силекс заедно „избегаа“ од поларната Македонија

Битолчани ќе се подготвуваат во Аланија, додека кратовци во Анталија

Заедно со ист авион, фудбалерите на Пелистер и Силекс утринава од скопскиот аеродром „Александа Велики“ летнаа за Турција, каде до 8 февруари ќе ја одработат најважната фаза од тековните подготовки. Битолчани ќе се подготвуваат во Аланија додека кратовци во Анталија. Инаку четата на „зелените“ предводена од стратегот Наџи Шенсои, веќе утре ја има првата контрола, ривал е Монтана, тимот од Бугарија.
Датум: 28.01.2017, 10:28
Статијата е прочитана 2749 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense