| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.04.2017

МРМЕ ВО ЗАГРЕБ КАЈ АДЕМИ: Со нетрпение го чекаме Аријан назад во репрезентацијата

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски денеска во Загреб го посети Аријан Адеми.

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски денеска во Загреб го посети Аријан Адеми.
„Среќен сум што Аријан се враќа на фудбалските терени, а многу повеќе што се чувствува одлично. Дојдов во Загреб повторно да му дадеме поддршка и да покажеме дека сите сме заедно и кога работите се во ред, но и во моментите кога не оди се најдобро. Аријан докажа дека е голем борец, а ние со нетрпение го чекаме назад во репрезентацијата“, истакна Игор Ангеловски.
Селектоерот Ангеловски го проследи дербито меѓу Ријека и Динамо Загреб, каде во живо ќе го следи настапот на Стефан Ристовски и Леонард Жута.Датум: 07.04.2017, 12:25
Статијата е прочитана 4430 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense