| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.03.2017

Работнички и Вардар на Генералното Собрание на ЕКА

Ненад Монев и Самоил Симев се претставниците на единствените наши клубови кои учествуваат на Генералното Собрание на Европската клубска асоцијација кое се одржува деновиве во Атина

Само Работнички и Вардар, нашите најтрофејни клубови деновиве учествуваат на Генаралното Собрание на ЕКА или Европската клубска асоцијација. Генералниот секретар на „романтичарите“ Ненад Монев и Извршниот директор на Вардар Самоил Симев престојуваат во Атина и тоа во друштво на такви фудбалски величини како Румениге, Ван Бастен, Бобан, Ван дер Сар, потоа Ањели од Јуентус, тука е и Маркети од УЕФА.Датум: 27.03.2017, 21:01
Статијата е прочитана 2221 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense