| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.10.2017

Втора лига - исток: Беласица како фурија низ Кавадарци

Струмичани со 4:0 го победија Тиквеш и се вратија на првото место на табелата

Во источната конкуренција Беласица среде Кавадарци со 4:0 го победи Тиквеш. Едноставно домашниот беше згазен од струмичани кои по пауза од две кола се вратија на победничките патеки и со тоа сега одново се лидери на табелата во Втората лига исток. Во Велес нов кикс на Борец кој дома одигра само 2:2 со составот на Победа Валандово. Саса во Радовиш со 4:1 беше подобра од Плачковица а во Гвегелија пак Кожуф победи со 2:1 против Осогово и освои три нови бода во битката за врвот на табелата. Во ова коло Брегалница беше слободна.

РЕЗУЛТАТИ – 10. КОЛО
САСА – ПЛАЧКОВИЦА          4:1
ТИКВЕШ – БЕЛАСИЦА           0:4
КОЖУФ – ОСОГОВО               2:1
БОРЕЦ – ПОБЕДА (В)            2:2
БРЕГАЛНИЦА (СЛОБОДНА)

ТАБЕЛА
1.Беласица 23, 2.Брегалница 21, 3.Кожуф 19, 4.Борец 17, 5.Плачковица 15, 6.Тиквеш 12, 7.Саса 11, 8.Победа 10, 9.Осогово 7 бодовиДатум: 28.10.2017, 15:54
Статијата е прочитана 2253 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense