| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.04.2017

Работнички и Шкупи играат в четврток, во Ѓорче

Мечот од 29. коло меѓу скопските ривали се игра еден ден подоцна од останатите

Со оглед на тоа дека на „Телеком Арената“ може да се игра само во сабота или недела, Работнички се реши својот натпревар со Шкупи, во рамките од 29. коло, да го одигра како домаќин на стадионот во Ѓорче и тоа во четврток (27.04.2017). Сите останати мечеви се играат во среда со почеток во 16 часот. Секако дека во центарот на вниманието ќе биде дербито во Тетово каде се среќаваат Шкендија и Вардар.

 Датум: 23.04.2017, 19:26
Статијата е прочитана 1748 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense