| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.08.2017

Брдаровски: Неатрактивни, а, силни противници

„Добивме силни тимови за ривали. Освен Зенит, другите може да се каже дека не се толку атрактивни, но имаат големо искуство“, изјави десниот бек на Вардар


Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг се противници на Вардар во Лигата на Европа. Свој коментар за групата даде бекот на „црвено-црните“, Владица Брдаровски.
„Добивме многу силна група. Реално нашите ривали не се атрактивни, но се силни. Ние веќе испишавме историја, меѓутоа сакаме да испишеме уште поголема историја. Со нетрпение го очеквуаме првиот меч. Очекуваме полни трибини и да направиме добар резултат со што ќе ја израдуваме Македонија. Групата е за рескепт, групата е силна и тимовите кои играат во неа се искусни и имаат многу настапи во Европа“, вели Брдаровски.Датум: 25.08.2017, 16:25
Статијата е прочитана 905 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense