| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.02.2017

„Лавовите“ и „Гипсарите“ со реми на своите последни контроли


Македонија ЃП одигра 1:1 со Младост Подгорица, додека со истиот резултат Ренова ремизираше со Новаци

Македонија ЃП и Ренова, денеска ги одиграа своите последни мечеви во пресрет на стартот на пролетниот дел. И двете екипи ремизираа со идентичен резултат, 1:1. Македонија ЃП играше со Младост Подгорица, стрелец на голот за „лавовите“ беше Матеј Цветановски, додека за Ренова голот го даде Арѓент Гафури.

 Датум: 10.02.2017, 19:01
Статијата е прочитана 1812 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense