| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2017

Штип е обоен во „зелено“ (ВИДЕО)

По 70 минути игра, Брегалница и Пелистер играат 2:2, но, на трибините има потполна доминација има зелената боја

Брегалница и Пелистер е вториот полуфинален пар од Купот на Македонија. По 70. минути игра резултатот е 2:2. На мечот кој ќе биде запишан во историјата на Штип и на македонскиот фудбал, како прв кој се одиграл под рефлектори во овој град, и покрај нерешениод исход, на трибините доминираат гостинските фанови, популарните „Чкембари“. Погледнете дел од атмосферата низ фотографиите и видеото подоле.Датум: 01.03.2017, 18:26
Статијата е прочитана 2068 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense