| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.11.2017

Без голови на Автокоманда

Денеска на стадионот на Автокоманда екипите на Скопје и Шкупи одиграа 0:0 во заостанатиот меч од 15. коло кој требаше да се одигра во четвртокот

По бод за скопските ривали Скопје и Шкупи. Никој не ја доби битката за Гази Баба, меч кој требаше да се одигра минатиот четврток кога се играше 15. коло.
Без многу шанси, без голови. И двете екипи повеќе сакаа да не загубат отколку да победат. Сепак во последните секунди од мечот „пиратите“ имаа шанса преку Сулејмани да победат и го освојат целиот плен. Но  домашниот фудбалер не успеа да погоди.

ТАБЕЛА
1. Шкендија 40 бодови, 2. Вардар (-2) 29, 3. А. Пандев (-1) 25, 4. Силекс 25, 5. Работнички (-1) 20, 6. Шкупи 19, 7. Ренова 17, 8. Пелистер 15, 9. Победа 15, 10. Скопје 10 бодовиДатум: 22.11.2017, 15:03
Статијата е прочитана 579 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense