| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.03.2017

Ристовски: Драго ми е за интересот од Спортинг

Стефан Ристовски, сепак рече дека остава се на менаџерите и дека сега приоритет му се Македонија и Ријека

Стефан Ристовски, десниот бек на нашата репрезентација потврди дека за него има интерес од Спортинг Лисабон
“Драго ми е за тоа но за сето тоа оставам на моите менаџери. Сега е време за добри настапи во репрезентацијата и секако за Ријека. За утрешниот меч не се осеќаме како екстра фаворити, оваа средба мораме да ја сфатиме сериозно. Притисокот е голем но со ладни глави треба да влеземе на овој натпревар и секако да го добиеме.“истакна Стефан Ристовски.

 Датум: 23.03.2017, 19:46
Статијата е прочитана 1322 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense