| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.02.2017

Aнгеловски ќе мора да бара замена за Арѓент Беќири

Откако денеска првиот помошник во репрезентацијата беше избран за член на УО на ФФМ, селекторот Игор Ангеловски ќе мора да бара друг соработник

Арѓент Беќири не може повеќе да биде член на стручниот штаб на нашата најдобра фудбалска репрезентација. Некогашниот фудбалер а сега тренер во Феризај (Косово) и помошник на Игор Ангеловски во репрезентацијата, денеска беше избран за член на новиот УО на ФФМ. Тоа значи дека Беќири ќе мора да се повлече од репрезентацијата поради судир на интереси. Имено се знае дека УО на ФФМ го избира селекторот и стручниот штаб на селекцијата.

 Датум: 18.02.2017, 15:57
Статијата е прочитана 3186 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense