| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.08.2018


Работнички ремизираше со Мариупол


Нашиот тим имаше водство од 1:0 во првиот дел преку Велинов но израмни Тишенко на пет минути до крајот на мечот.

Екипата на Работнички не успеа да победи на денешниот меч против украински Мариупол затоа што прими гол во последните минути од мечот, и со тоа беше анулирана предноста од 1:0. Конечните 1:1 беа дел на Тишенко, а претходно Работнички дојде во водство преку Велинов во 28. минута. За украинците во стартниот тим беше и нашиот Бесир Демири, кој зимава потпиша за нив.

РАБОТНИЧКИ: Божиновски, Красниќи, Митрев, Трајчевски, Херера, Дурански, Станковски, Крмар, Стјепановиќ, Серџио, Велинов

 

 Датум: 31.01.2018, 17:39
Статијата е прочитана 561 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense