| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.01.2017

Мојсов се договори со Силекс

Ѓорги Мојсов својата кариера ќе ја продолжи во тимот на Силекс.

Искусниот играч за врска се сели во Кратово, откако расчисти со тимот на Жетису во Казахстан.
Мојсов заминува во Кратово на шест месеци, во обид да му помогне на тимот да ги исполни европските амбиции со оглед на фактот што во моментов и позицијата на табелата на Силекс и му го најавува тоа.Датум: 19.01.2017, 13:29
Статијата е прочитана 2089 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense