| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.08.2017

Фантастичен деби гол на Барди во Примера (ВИДЕО)

Македонецот од 35 метри од слободен удар ја „скина“ пајажината од голот на Депортиво Ла Коруња

Фантастичен гол на Енис Барди во денешниот натпревар во шпанската Примера. Македонецот од слободен удар од 35 метри погоди во горниот десен агол од голот на Депортиво Ла Коруња и го намали водството на противникот на 1:2. Тоа е и резултатот на полувремето.

Погледнете го евро-голот на Македонецот кој што е прв во шпанското првенство:

 Датум: 26.08.2017, 21:16
Статијата е прочитана 3275 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense