| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.02.2017

Нов погодок на Барди, Ујпешт речиси сигурен четвртфиналист

Македонскиот репрезентативец беше стрелец во убедливата победа на Ујпешт од 4:1 во првиот осминафинален натпревар во Купот на Унгарија.

Енис Барди забележа нов погодок во дресот на Ујпешт, овој пат во осминафиналето во Купот на Унгарија. Македонскиот репрезентативец и неговиот тим на гостувањето ка јЗалаегершег славеа со 4-1 во првиот натпревар и речиси обезбедија место во следната фаза.
Барди кој го постигна осмиот погодок, беше стрелец на третиот гол за Ујпешт.Датум: 11.02.2017, 16:32
Статијата е прочитана 1032 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense