| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.08.2017

Ексклузивно: Стјепановиќ пред трансфер во Работнички

До крајот на денот „романтичарите“ ќе ги засилат своите редови со искусниот репрезентативец

Како што неофицијално дознаваме, во моментов се водат преговори помеѓу Работнички и искусниот играч од средниот ред, и до крајот на денот би требало да бидат успешно завршени. Со тоа „романтичарите“ во своите редови во името на Остоја Стјепановиќ добиваат одлично засилување на средината на теренот.
Стјепановиќ во минатата сезона настапуваше во редовите на Сласк, и беше во потрага по клуб. Тој е стандарден член на репрезентацијата, но не се најде на списокот на репрезентативци за натпреварите со Израел и со Албанија.Датум: 21.08.2017, 15:35
Статијата е прочитана 983 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense