| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.09.2017

Стјепановиќ денеска на Чаир со деби за Работнички

*По пауза од четири години, искусниот играч за врска и репрезентативец, ќе игра во нашата Прва лига


Работнички денеска на Чаир против Шкупи ќе оди на својата прва победа во новиот шампионат. На изминатите два меча, со Ренова и Пелистер, тимот на стратегот Виктор Треневски ремизираше а дуелот со Вардар е одложен. За Работнички своето деби ќе го има Остоја Стјепановиќ кој по пауза од четири години повторно ќе игра во нашата Прва лига, но овојпат за „романтичарите“. Се очекува интересен и квалитетен натпревар на задоволство на чаирската публика.

 


 Датум: 10.09.2017, 11:37
Статијата е прочитана 713 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense