| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.03.2018

Македонија го освои турнирот во Косово

Нашата футсал селекција беше подобра од домаќинот, како и од репрезентацијата на Албанија.

Македонската футсал селекција е победник на турнирот кој викендов се одржа во соседно Косово. На него учевствуваа домашната сениорска сеелкција, онаа до 19. години и репрезентацијата на Албанија. Нашата селекција беше убедливо најдобар состав на овој турнир и го обезбеди првото место.


 Датум: 05.03.2018, 11:43
Статијата е прочитана 1567 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense