| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.01.2018

Потреси во Вардар поради лошите трансфери

Неофицијално дознаваме дека извршниот директор на Вардар Самоил Симев си поднел оставка

Лошата трансфер политика, посебно во последните неколку недели, се чини доведе до тоа дел од раководството на Вардар да го плати данокот. Па така како што дознаваме Самоил Симев си поднел оставка од местото извршен директор на шампионот. Е сега тие оставки дали ќе застанат само кај него или ќе следуваат и други, останува да се види. Интересно е тоа што во експедицијата на Вардар која утринава отпатува за Анталија го немаше Симев.Датум: 16.01.2018, 09:31
Статијата е прочитана 4182 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense