| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.01.2018

Јаневски: Вардар секогаш оди на трофеј

„Без разлика што имаме бодовна негатива ние мора максимално да се подготвиме, затоа што Вардар секогаш оди на трофеј“ – изјави Чедомир Јаневски на стартот на подготовките на Вардар

Сигурно за нас е многу важно во моментов е да направиме медицински тестови и да видиме до каде сме. Тоа веќе стартува до утре. Па така од сабота, ќе бидеме комплетни, а потоа заминува за Анталија. Сигурно дека амбициите на Вардар се и ќе бидат освојување на трофеј, па така и во оваа 2018 нашиот таргет ќе биде трофеј. За тоа ќе треба добро да се подготвиме, имаме негатива од осум бода, но и уште осумнаесет мечеви за играње. Некогапш и приликите се такви да мораш да подмладиш екипа. Ние како Вардар мораме младите таленти да ги исфорсираме, затоа и се одлучивме да ангажираме млади но квалитетни фудбалери. Сепак, во секој случај кога ангажираш 21. годишен фудбалер со педесетина прволигашки мечеви секако дека станува збор за квалитет“ - изјави Јаневски на стартот на подготовките на Вардар.Датум: 09.01.2018, 11:24
Статијата е прочитана 497 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense