| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.08.2017

Коџоман: Фенер ќе почне со Солдадо во нападот

„Со оглед на повредата на Ван Перси, веројатно утре ќе почнеме со Солдадо во нападот“ вели Ајкут Коџоман, стратегот на Фенербахче

Ајкут Коџаман на попладневниот прес во Скопје истакна дека најверојатно утрешниот меч ќе го започне со Солдадо во нападот.
„Со оглед на повредата на Ван Перси иако не беше планиран сепак утрешниот меч ќе го почнеме со Солдадо во нападот. Инаку нашата главна цел е да се помине плејофот и да се пласираме во групната фаза. Истото важи и за Вардар. Сметам дека ние сме фаворити на хартијаи тоа треба да го искористиме и да го добиеме натпреварот“ истакна Коџоман.
Алмер Потук пак посочи...
„Сакаме добар резултат пред реваншот, се надевам дека ќе ги исполниме задачите на стручниот штаб и ќе дојдеме до посакуваниот резултат. Вардар е многу сериозен тим, го цениме но сепак се надеваме дека ќе дојдеме до резултат кој нас ни одговара“.

 Датум: 16.08.2017, 18:49
Статијата е прочитана 578 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense