| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.05.2017

Вардар, Албарса и Форца најдобри во Детската Лига

Дури четири генерации на Вардар станаа прваци во Детската Лига во завршните натпревари одиграни на терените на ФФМ

Вардар со дури четири свои генерации, доминираше на вчерашните финални натпревари од Детската Лига на ФФМ одиграни на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје. Вардарци успеаја да ги освојат пехарите во генерациите 2004, 2005, 2007 и 2008 година, а во 2006 да завршат како второпласирани. Таму најдобра беше екипата на Албарса, додека во генерацијата 2009 година триумфираше екипата на Форца.

Целосните извештаи со состави во утрешното печатено издание на Македонски Спорт, а еве ги резултатите од денешните натпревари:

ГЕНЕРАЦИЈА 2004 ГОДИНА
ФИНАЛЕ: ВАРДАР 2 – ШКЕНДИЈА 4:4 (ПЕНАЛИ: 2:1)
3-ТО МЕСТО: ВАРДАР 1 – ЛГ БИТОЛА 4:1

ГЕНЕРАЦИЈА 2005 ГОДИНА
ФИНАЛЕ: ФЕР ПЛЕЈ – ВАРДАР 1 0:4
3-ТО МЕСТО: ВАРДАР 2 – ЛГ БИТОЛА 7:0

ГЕНЕРАЦИЈА 2006 ГОДИНА
ФИНАЛЕ: АЛБАРСА – ВАРДАР 2:2 (ПЕН. 7:6)
3-ТО МЕСТО: ШКЕНДИЈА – АК. ПАНДЕВ 4:0

ГЕНЕРАЦИЈА 2007 ГОДИНА
ФИНАЛЕ: ФЕР ПЛЕЈ – ВАРДАР 1 0:4
3-ТО МЕСТО: ВАРДАР 1 – ФУДБАЛ СТАРС 18:1

ГЕНЕРАЦИЈА 2008 ГОДИНА
ФИНАЛЕ: ВАРДАР – ТАЛЕНТ 4:1
3-ТО МЕСТО: ФЉАМУРТАРИ – ФОРЦА 2:5

ГЕНЕРАЦИЈА 2009 ГОДИНА
ФИНАЛЕ: ЊУ СТАР – ФОРЦА 1:3
3-ТО МЕСТО: ЛА МАСИА – АК. ПАНДЕВ 5:1

 Датум: 26.05.2017, 19:30
Статијата е прочитана 2512 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense