| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.01.2018

Силекс ремизираше со Црвена Звезда

Добар меч на кратовци против силниот белградски состав, во кој имаа шанса дури и да победат, но во последните моменти ја погодија гредата.

Силекс и Црвена Звезда предмалку одиграа 1:1, на пријателскиот меч одигран на подготовктие во Анталија. Одличен меч за кратовци ако се земе впредвид дека противникот одигра со неколку првотимци во составот. Иако србите рано дојдоа во водство по само минута две игра, сепак Силекс преку Благојевиќ со глава одлично реагираше во вториот дел и постигна ефектен погодок за 1:1. Тимов и Филиповски до крајот имаа ситуации, за гол но не реализираа. Мечот остана во сенка на повредата на Боачи, најдобриот играч на Црвена Звезда кој беше пренесен во болница.


 Датум: 31.01.2018, 16:47
Статијата е прочитана 974 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense