| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.11.2017

Вардар раскинува со Демири!?

Неофицијално дознаваме дека раководството на Вардар му има кажано на Бесир Демири дека не смета на неговите услуги во следниот период

По само една година престој во редовите на Вардар, репрезентативниот лев бек Бесир Демири ќе мора да си побара нова средина. Секако дека ова е сензационална вест, така е тоа кога нашиот најтрофеен клуб има намера да го раскине договорот со својот лев бек, инаку репрезентативец, фудбалер кој е дел од хероите што играа на ЕП во Полска за играчи до 21 година. А зошто Вардар го прави овој потег, навистина не е јасно, особено ако се знае дека Демири важи за еден од нашите најдобри млади играчи.

ПОВЕЌЕ ВО ПЕЧАТЕНОТО ИЗДАНИЕ НА „МАКЕДОНСКИ СПОРТ“Датум: 28.11.2017, 22:27
Статијата е прочитана 7926 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense