| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.08.2017

Куајнор од Гана станува дел од шампионот

Станува збор за играч од средниот ред кој што ќе треба деновиве да го засили првакот

Мустафа Куајнор од Гана ќе биде новото засилување на Вардар во овој преоден рок. Станува збор за 22-годишен фудбалер кој што има настапувано на Кипар во екипите на АЕЛ Лимасол, Алки Ларнака и Ермис. Последен клуб му е Паское Вале од Австралија.
Куајнор е висок 175 сентиметри, и игра на позицијата последен играч за врска, а исто така има искуство со играње и како десен бек.
Бразилецот Итало е веќе договорен со „црвено-црните“ со кои потпиша на една година.


 Датум: 14.08.2017, 12:16
Статијата е прочитана 3293 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense