| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.12.2017

Јаневски: Да одиграме храбро...

„Ова ни е последен натпревар во групата и затоа да истрчаме на терен и да одиграме храбро со цел да дојдеме до тие први бодови“ вели стратегот на Вардар

Вардар утре против Розенборг ќе го одигра својот последен меч во групата Л во Лигата на Европа.
Стратегот на нашиот шампион Чеде Јаневски за тоа што може да се очекува од овој меч истакна...
Имаме проблеми со составот, и затоа во дефанзива ќе мораме да правиме рокади. Инаку ова ни е последен меч во групата и затоа треба да истрчаме на терен и да одиграме храбро со цел да дојдеме до тие први бодови. Треба да имаме верба во себе но и да ја имаме поддршката од трибините, од нашата публика“.


Дарко Велковски пак посочи...
Сите ние сме подготвени да го дадеме својот максимум. Со оглед на тоа дека имаат доста високи играчи, ние ќе мораме да играме долу по земја, ако успееме во тоа секако дека ќе им направиме доста проблеми“ истакна вардаровиот дефанзивец.
Датум: 06.12.2017, 17:09
Статијата е прочитана 393 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense