| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.02.2017

Пелистер му честиташе на Баже

По повод раѓањето на неговиот син

Вечерва тимот на Пелистер слави. Повод секако е приновата во семејството на Баже Илијоски односно раќањето на неговиот син. Соиграчите, стручниот штаб и управата му честитаа на Илијоски и наздравија со по чаша пиво.
Илијоски по утрешниот меч против бугарскиот Нефтохимик ќе ги напушти подготовките во Аланија и ќе се врати во Скопје. Тоа и не е така страшно затоа што и целиот тим на крајот на неделата се враќа во Македонија. 
Датум: 07.02.2017, 19:07
Статијата е прочитана 7628 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense