| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.06.2017

Вујчиќ: Имаме сила за добар резултат!

Клучниот играч од средниот ред на Шкендија верува дека може да се мине Дачија

Во играта на Шкендија многу работи зависат од Штефан Вујчиќ. Тој за дуелот со Дачија за клупската интернет страница изјави...
„Кога се игра во Европа не треба дополнителна мотивација, тие натпревари се нешто посебно. Секако дека го респектираме противникот, но сметам дека има сила во себе да извлечеме поволен резултат на првиот меч во Струмица“.

 Датум: 27.06.2017, 18:18
Статијата е прочитана 1378 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense