| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.01.2018

Силекс изгуби и од Луч Енергија

Кратовци доживеаа пораз од 2:1, а погодокот за минимален пораз го постигна Тимов

Кратовскат екипа го претрпе вториот пораз на подготовките во Анталија, а овојпат подобар од нив беше рускиот второлигаш Луч Енергија. Тимот од Владивосток победи со 2:1, а и по првото полувреме водеше со 1:0. Погодокот за Силекс го постигна Филип Тимов од пенал.
И првиот меч во Анталија Силекс загуби од рускиот второлигаш Оренбург, а наредниот меч го игра во недела против полската Арка Гдиња.
Датум: 26.01.2018, 19:27
Статијата е прочитана 677 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense