| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.10.2017

Мрме на „Максимир“ ги гледаше Адеми и Жута

*По средбата Игор Ангеловски имаше средба со двајцата играчи, со Адеми се задржа повеќе од еден час. Веројатно сакаше од капитенот на Динамо од прва рака да чуе како се чуствува пред мечот со Норвешка

Селекторот на македонскиот национален тим Игор Ангеловски, во саботата присуствуваше на „Максимир“ каде што го следеше дуелот помеѓу Динамо Загреб и Риека, кое го доби лидерот на табелата од Загреб со 3:1. Селекторот присуствуваше на интересен меч кој што Динамо го доби со пресврт во вториот дел. Ангеловски ги гледаше во живо Аријан Адеми и Леонард Жута. После натпреварот имаше средба со двајцата македонски фудбалери. Адеми се врати во дресот со државниот грб, додека Леонард Жута веќе неколку месеци не е во комбинација.Датум: 30.10.2017, 11:09
Статијата е прочитана 1186 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense