| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2018


Естегал со голем триумф, Најденов на клупа

Голем триумф на градското дерби помеѓу Естегал и Персеполис, одиграно пред осумдесетина илјади публика. Најденов сеуште чека на деби.


Бојан Најденов од клупа го проследи големото дерби на Техеран, во иранскиот шампионат помеѓу неговиот Естегал и лутиот ривал Персеполис. Нашиот интернационалец сеуште чека на деби шанса од страна на тренерот Вини Шефер, а неговите избраници со минимални 1:0 предмалку го добија големото дерби. Невидена атмсофера и преполни трибини, гостин Александар Чеферин, претседателот на УЕФА, но не и деби настап на Бојан Најденов кој ќе мора да почека уште некој ден па да дебитира за клубот каде што замина оваа зима.


 Датум: 01.03.2018, 15:32
Статијата е прочитана 393 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense