| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.08.2017

УЕФА потврди: Шкендија прво гостува во Милано

Вардар - Фенербахче се игра во Скопје на 17 август, додека на 24 август на „Телеком Арената“ Шкендија го дочекува Милан

УЕФА предмалку ги објави термините за Вардар и Шкендија и нивните дуели со Фенер и Милан. Па така на 17 август Вардар го дочекува Фенербахче во Скопје а Шкендија истиот ден гостува на „Сан Сиро“. Седум дена подоцна Шкендија дома го дочекува Милан а Вардар му гостува на Фенер во Истанбул.Датум: 04.08.2017, 17:45
Статијата е прочитана 5205 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense