| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.02.2017

Анжи го бендиса Фелипе

Вардаровиот бразилец на мета на рускиот клуб

Победата на Вардар над рускиот тим Анжи покрај сатисфакција во таборот на нашиот шампион донесе уште нешто. Имено, русите на овој дуел ја бендисале играта на вардаровиот бразилец, Фелипе кој секако е играч број еден во „црвено – црниот“ табор изминатиот период. Во моментов преговорите течат, Вардар размислува за понудата, а деталите околу целата ситуација прочитајте ги во утрешното издание на Македонски Спорт.

 Датум: 07.02.2017, 20:41
Статијата е прочитана 2464 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense