| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.09.2017

Ангеловски во понеделник со списокот за Италија и Лихтенштајн

*Аријан Адеми веќе доби повик за дуелот со Лихтенштајн, претходно играме со Италија


Игор Ангеловски во понеделник на прес ќе го објави списокот со репрезентативците на кои смета за дуелите со Италија (06.10.) и со Лихтенштајн (09.10). Како што велат нашите информации на него нема да има поголеми измени во однос на играчите на кои сметаше за дуелите со Израел и Албанија. Аријан Адеми веќе доби повик, додека во репрезентацијата се враќа Ферхан Хасани. Сепак деталите Мрме ќе ги открие во понеделник. Кире Ристевски пак има жолти картони и тој ќе може да игра само против Лихтенштајн.Датум: 19.09.2017, 12:45
Статијата е прочитана 1240 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense