| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.12.2017

Академија Пандев ќе ужива во Кервансарај

Струмичани ќе престојуваат во прекрасен комплекс за време на подготовките во Анталија

Академија Пандев во моментов е на заслужен одмор, а во меѓувреме се прават последните подоготки за патувањето за Анталија. Таму секако струмичани ќе ги одработат базичните подготовки, од 20 јануари до 4. фебруари, и за каде веќе се договорени три пријателски средби. Против Младост Лучани, Сумгајт и руски Енисеј. Се бара четврти спаринг партнер. Секако дека престојот во Анталија за Академија Пандев ќе биде добро искуство затоа што таму има најдобри услови за работа во овој зимски период. Противници за пријателски средби има и повеќе од доволно, и терените се беспрекорни. Самиот комплекс каде што ќе престојува Академија Пандев, односно хотелот Кервансарај, е од највисока категорија.Датум: 18.12.2017, 17:46
Статијата е прочитана 1785 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense