| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2017

Несторовски: Се надевам дека ќе се спасиме (ВИДЕО)


Илија Несторовски постигна гол на гостувањето во Наполи, но тоа за жал не беше доволно за победа.

Сепак, нашиот фудбалер во најдобра форма во моментов, верува дека неговиот тим сеуште има шанси да се спаси од испаѓање и дека допрва доаѓа битката за отпанок.
„Среќен сум поради голот, но жалам што не успеавме да стигнеме до победата. Овој тим има квалитет и ќе се бориме до крај за да обезбедиме опстанок“ - изјави Несторовски по мечот во  Наполи.
Нашиот напаѓач одлично се снаоѓа во Италија, а очигледно дека и јазикот го има совладано. Нестор по само шест месеци минати на Апенинскиот полуостров вече течно зборува италијански, во што може да се уверите и во самата негова изјава.Датум: 30.01.2017, 11:03
Статијата е прочитана 1857 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense