| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.07.2017

Миовски дел од Работнички

Штипјанецот потпиша договор со тимот од Градски парк на три години


Бојан Миовски е нов член на тимот на Работнички. Младинецот на Брегалница, кој изненадувачки во изминатиот период доби солидна минута
а во тимот од Штип премина во Работнички потпишувајќи тригодишен договор. Офанзвецот има одлични предиспозиции да се претвори во одличен фудбалер секако во таборот каде што многу млади фудбалери го до
ивеаа својот фуидбалски просперитет. Миовски потпиша професионален договор на три години.

 Датум: 28.07.2017, 16:43
Статијата е прочитана 3192 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense