| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.03.2018

Османи за триумф на Гостивар

Флорент Османи беше стрелецот на единствениот гол  на мечот Влазерими – Гостивар, со што е отворена второлигашката полусезона во Македонија.

По долдливо време и лош терен, тимто на Гостивар предмалку успеа да слави на гостувањето кај Влазерими во Кичево, на отворањето на проелтната полусезона во второлигашката конкуренција. Конечните 0:1 на овој меч се дело на Флорент Османи кој во вториот дел по еден корнер, успеа со глава да го совлада домашниот голман и на тој начин да му донесе на гостинот на овој меч злато вредни три бода. Инаку домашниот тим на овој меч мораше да одигра далеку подобро, но едноставно на овој меч тоа не се случи. Гостивар имаше и пречка во првиот дел, а единствениот обид на Влазерими на овој меч го имаше Адили. Условите на овој меч беа многу тешки и двете екипи не беа во можност да покажат се што знаат.

Влазерими – Гостивар 0:1
Стадион на ФК Напредок
Гледачи: 100
Главен судија: Фуркан Идризи
Стрелци:  Османи 74‘
Влазерими: Чадороски, Исмаил, Имсаили, Балажи, Зеќири, Дани, Сејдини, Алиу, Алији, Демири, Бељули
Гостивар: Бајрами, Грозданоски, Лимани, Демири, Арид, Адеми, Фетахи, Бектеши, Османи, Беџети, Билали

Датум: 05.03.2018, 16:09
Статијата е прочитана 2044 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense