| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.02.2017

Шкендија ги повикува „балистите“ да се вратат на трибините

Раководството на клубот преку соопштение објавено на клупскиот сајт, ги повикува своите фанови да се вратат на трибините и да им помогнат на играчите во остварување на што подобри резултати

Се чини дека заврши или ќе заврши бојкотот на навивачите на Шкендија, поточно на оние најверните, „балисти“, започнат во ноември минатата година, по поразите од Вардар и Шкупи на свој терен. Како што дознаваме имало преговори меѓу нив и клубот и начелно е договорено тие со своето навивање на секој меч, а особено во Тетово, да и помогнат на екипата на Шкендија во остварување на што подобри резултати. Инаку раководството на клубот преку соопштение објавено на клупскиот сајт, ги повикува своите фанови да се вратат на трибините.Датум: 15.02.2017, 11:57
Статијата е прочитана 3686 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense