| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.08.2017

Панчев: Полесно е да се игра одколку да се гледаат вакви мечеви

Најдобриот стрелец во историјата на клубот, сега како спортски директор се радува на најголемиот успех и пласманот во Европа Лигата.

Најдобриот стрелец во историјата на клубот, сега како спортски директор се радува на најголемиот успех и пласманот во Европа Лигата.
„Да бидам искрен многу е полесно е да игра отколку да си функционер. Имавме можност и напраивим успех. Обкективно ако ги гледаме работите, фенербахче е Реал Мадрид на балканот според финансии и квалитет. Никој не очекуваше вакво изненадување но заслсужено е. Во прв ред најзаслужни се тренерот и играчите. Драго ми е затоа што сите чекавме ваков момент, но треба цврсто да стоиме на земја. Уште веднаш на нашиот газда му реков дека од ова мора да научиме како и уиднина ова да ни стане пракса секоја или секоја втора година , а не повторно да чекаме 25 години“ – додаде спортскиот директор Дарко Панчев и додаде
Во овој момент Вардар ја има пополнето квотата на странски играчи, а за понатака ќе размислуваме што и како да се засилиме.Приоритетите се знааат нема што тука. Ние и како играчи јас и Јаневски и како играчи бевме такви а тоа е да се оди секогаш на победа“ – додаде Панчев.Датум: 26.08.2017, 11:18
Статијата е прочитана 1228 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense