| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.02.2018

Вујчиќ стрелаше за реми на Шкупи со Черноморец

Новиот играч за врска постигна убав гол од далечина за конечни 1:1 на денешниот натпревар

Дека Шкупи направи добра работа што го ангажира Штефан Вујчиќ се покажа и денеска. Имено играчот за врска на мечот со Черноморец во 80. минута постигна убав гол со шут од далечина и успеа на својот тим да му донесе реми, крајниот резултат на овој дуел беше 1:1. Претходно екипата на Черноморец водеше со 1:0. Чаирчани во недела ги чека дуел со Анжи и следува враќање дома.Датум: 02.02.2018, 15:52
Статијата е прочитана 511 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense