| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.01.2017

Митов Нилсон скрши рака

Нашиот репрезентативен голман не може глава да крене од повреди

Давид Митов Нилсон веројатно е најмалерозниот фудбалер на денешницата. Човекот не може глава да крене од повреди. Само што се врати од скршеница на ногата, ја повреди петицата, за да во текот на денешниот ден, Митов Нислон ја скрши раката на тренинг. Страдаше поточно неговата шака, а воедно го дислоцирал и прстот. Веднаш реагирале докторите, му бил наместен прстот, но ќе мора да оди сепак на операција. Првичните прогнози се дека ќе паузира од шест недели.Датум: 20.01.2017, 19:29
Статијата е прочитана 1458 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.01.2018
16.01.2018
16.01.2018
16.01.2018
16.01.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense