| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.08.2017

Шкендија го претстави Асани

Џелил Асани и официјално стана дел од тетовскиот клуб

Предмалку во клубските простории, тимот на Шкендија го претстави своето ново засилување, Џелил Асани. Досегашниот интернационалец во Малта, Албанија и Белорусија се реши да се врати во домашниот шампионат и да му се приклучи на клубот кој има сериозни амбиции пред себе. Асани е офанзивец кој има добра сезона зад себе во Белорусија и кој може многу да му помогне на тренерот Ќатип Османи во ротацијата на играчите сезонава.Датум: 30.08.2017, 16:23
Статијата е прочитана 1548 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense