| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.08.2017

Шкупи - Шкендија се игра во понеделник

На барање на тетовци, поместен е терминот на одигрување на мечот од 2. коло

Место во недела, на Чаир фудбал ќе има има во понеделик и тоа на 21 август со почеток од 17 часот, а ќе играат Шкупи и Шкендија. На барање на тетовци, поради евро обврските со Милан, Шкупи и ФФМ прифатија да се помести за еден ден терминот на одигрување на овој меч.

 Датум: 18.08.2017, 14:22
Статијата е прочитана 1292 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense