| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.07.2017

Барди повторно во „гол“ елемент

*Втор гол на нашиот интернационалец во дресот на Леванте на овие летни подготовки.

Енис Барди предмалку го постигна вториот гол во дресот за неговиот нов клуб Леванте. Во третиот одигран меч нашиот интернационалец го постигна вториот гол, откако нисколигашот Ланусиа. Овојпат Барди погоди против Кадис, и тоа уште во првото полувреме, на меч кој е сеуште во тек.
Очигледно дека тој во новиот клуб и тоа како одлично се снаоѓа и дефинтивино ќе има голема улога во шампионатот кој следува.

 

 Датум: 24.07.2017, 20:37
Статијата е прочитана 540 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense