| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.11.2017

Иванов го оперираше коленото

Напаѓачот на Силекс, Димитар Иванов мораше да замине на операвија затоа што коленото подолго време му правеше проблеми

Димитар Иванов ќе одсуствува околу еден месец од фудбалските терени затоа што вчера направи операција на коленото. Страдаше неговиот менискус и мораше повредата да се санира на ваков начин.
Да, подолго време се мачам што се вели со болки, и  мораше проблемот да се реши на ваков начин. Операцијата мина во најдобар ред, и ќе паузирам околу еден месец. Потоа ми следува секако период на силна подготовка за пролетната полусезона за која ветувам дека ќе се вратам уште посилен од претходно“ - вели Иванов за Македонски Спорт.


 Датум: 28.11.2017, 11:16
Статијата е прочитана 1829 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense