| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.01.2018

Јаховиќ останува во Гезтепе за 1.300.000 евра по сезона

Медиумите во Турција известуваат дека менаџерот на Адис Јаховиќ и Мехмет Сепил, газдата на Гезтепе успеале да се договорат

По се изгледа дека Адис Јаховиќ сепак останува во Гезтепе и ќе потпише нов договор со клубот кој во минатата година беше фантастичен. Имено како што пишуваат медиумите во Турција, менаџерот на нашиот голгетер и Мехмет Сепил, газдата на Гезтепе успеале да се договорат Јаховиќ да остане во тој клуб и тоа за сума од 1.300.00 евра по сезона. Да потсетиме дека досега Јаховиќ земаше 500.000 евра, бараше за новиот договор три пати повеќе а Сепил нудеше 1.000.000.

 Датум: 12.01.2018, 14:37
Статијата е прочитана 1480 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense