| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.01.2018

Филип Петров во нападот на Македонија ЃП

„Лавовите“ на 1 февруари заминуваат во Охрид на подготовки, а на 7 истиот месец се среќаваа со Јавор

По Борха и Коцев, Филип Петров е третото ново име во таборот на Македонија ЃП. Искусниот напаѓач кој до пред еден месец беше во Пелистер а претходно во Вардар и во неколку клубови во Србија, е најновото засилување во амбициозниот состав на „лавовите“ кои не кријат дека сакаат веднаш да се вратат во елитната лига. Инаку Македонија ЃП на 1 февруари заминува во Охрид на подготовки а на 7 истиот месец ќе се сретне со Јавор во пријателски меч.
Датум: 06.01.2018, 19:33
Статијата е прочитана 1628 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense