| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.01.2018

Ангеловски најефтин меѓу селекторите на Балканот


Со месечна плата од 7.000 евра, барем така се шпекулира, нашиот селектор е далеку под оние негови колеги од Хрватска, Словенија, Србија, Црна Гора, БиХ, Албанија

Роберт Просинечки месечно ќе добива 15.000 евра од Фудбалската Федерација на БиХ. Ова денеска го пишуваат медиумите во таа земја за нивниот нов предводник на најдобрата фудбалска репрезентација. Па така ако се споредат месечните примања и на останатите од Балканот, излегува дека нашиот селектор Игор Ангеловски е најефтин. Инаку со оглед на тоа дека неговите примања не се јавно објавени, се шпекулира дека Мрме добива 7.000 евра. Рековме веќе Просинечки ќе зема 15.000 евра, Далиќ во Хрватска зема 40.000 евра, Катанец во Словенија пред да си замине земаше 25.000 евра, Муслин во Србија земаше исто така 25.000 евра, но сега на негово место е Крстаиќ. За Панучи, како селектор на Албанија се шпекулира дека не е под 25.000 евра.Датум: 09.01.2018, 17:03
Статијата е прочитана 2146 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense