| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.10.2017

Со Пандев, Нестор, Алиоски, Трајковски, Буба... одиме на победа

*Познат е стартниот состав на нашиот национален тим за дуелот со Лихтенштајн.

Селекторот Игор Ангеловски не експериментираше, она што го најави „Македонски спорт“, тој состав е и стартен. Вечерва со Лихтенштајн почнуваме во формација 4-4-2. На голот е Димитриевски, во одбраната се Ристовски, Муслиу, Зајков и Ристевски, во средниот ред пак тука се Трајковски, Хасани, Барди, Алиоски, додека во нападДатум: 09.10.2017, 19:41
Статијата е прочитана 993 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense